Systemarbejde på 4 servere fredag 19/8 fra 16-18


Der kommer et systemarbejde for en del af SkoleIntra
Fredag 19. august 2005 kl. 16 - 18

Det varer forhåbentligt kun et kvarter pr. server, men vi kan ikke præcist sige hvilken af de 4 server der rammes hvornår.

Det omfatter serverne:
Nidhug4
Nidhug5
Nidhug6
Ratatosk8

Arbejdet drejer sig om forebyggende udskiftning af server-enclosure.

Det er vist strømforsyning og kablingen til SAN disken der skal have en tur.

De skoler der er omfattet er:

10.klasseskolen, Helsingør 217033
Ålykkeskolen, Kolding 621017
Agersø Skole, Skælskør 331001
Alminde-Viuf Fællesskole, Viuf 621001
Apperupskolen 217025
Asferg Skole, Fårup 729001
Bakkeskolen, Kolding 621012
Ballerup Ny Skole, Ballerup 151018
Bjergmarkskolen, Holbæk 315010
Bjerregrav Skole, Randers 729005
Blaagaard Seminarium, Søborg 159403
Blicherskolen, Spentrup 729002
Boeslunde Skole, Boeslunde 331002
Bramdrup Skole, Kolding 621002
Bredebro Skole, Bredebro 505002
Brændkjærskolen, Kolding 621003
Dalby Skole, Kolding 621004
Digeskolen, Højer 517001
Dyrehaveskolen, Kolding 621005
Eggeslevmagle Skole, Skælskør 331003
Ejer Bavnehøjskolen, Skanderborg 745001
Elise Smiths Skole, Århus C 751058
Ellemarkskolen, Køge 259003
Eltang Centralskole, Kolding 621006
Fårup Skole, Fårup 729003
Ferslev Skole, Skibby 229001
Frederikshavn Handelsskole, Frederikshavn 813402
Ganløse Skole, Stenløse 235001
Grydemoseskolen, Espergærde 217021
Skolen ved Gurrevej, Helsingør 217008
Gyvelhøjskolen, Galten 703001
Harte Skole, Kolding 621007
Havdrup Skole, Havdrup 269001
Helsinge Realskole, Helsinge 215007
Hillerødsholmskolen, Hillerød 219003
Humlehaveskolen, Odense NØ 461058
Hummeltofte Skole, Virum 173004
Jersie Skole, Solrød Strand 269002
Kirkeskovsskolen, Rude 331004
Lærkeskolen, 3660 235003
Lunde/kvong Skole, Nørre-Nebel 553004
Lyshøjskolen, Kolding 621013
Midtjyllands Kristne Friskole, Herning 657027
Mørkhøj Skole, Herlev 159008
Muldbjergskolen, Hjørring 821009
Munkebjergskolen, Odense M 461017
Munkevængets Skole, Kolding 621018
Nøddeskovskolen, Næstved 373017
Nordskovskolen, Haslev 313003
Nordvangskolen, Glostrup 161002
Nørre-Nebel Skole, Nørre-Nebel 553007
Skolen på Fjorden, Fårevejle 305004
Vielshøjskolen, Fonden Odamsgårds Interne Skole, Hobro 823012
Østermarkskolen, Års 861011
Østre Skole, Holbæk 315008
Omø Skole, Skælskør 331006
Orø Skole, Holbæk 315002
Outrup Skole, Ovtrup 553005
Parkskolen, Kolding 621008
Pontoppidanskolen/Sydskolerne, Broby 425003
Ryde Skole, Vinderup 683004
Sdr.Bjert Centralskole, Bjert 621014
Sdr Vang Skole, Kolding 621011
Skælskør Skole, Skælskør 331007
Skive Seminarium, Skive 779403
Skt. Nikolaj Skole, Esbjerg 561030
Skuldelev Skole, Skibby 229003
Søndermarkskolen, Randers 731008
Søndre Skole, Viborg 791008
FOF Sprogcenter Herning, Herning 657039
Sdr.Stenderup Centralskole, Sønder Stenderup 621015
Sygehuset - Skolen, Kolding 621030
Tinglev Skole, Tinglev 539006
Tønder Kommuneskole, Tønder 541004
Udby Skole 315006
Uglegårdsskolen, Solrød Strand 269005
Kolding Ungdomsskole Nord, Kolding 621211
Kolding Ungdomsskole Syd, Kolding 621210
Vipperød Skole, Vipperød 315007
Voksenskolen Sønderjylland, Tønder 541901
Vonsild Sogneskole, Kolding 621016
VUC Vendsyssel Vest, Hjørring 821247
Aale Hjortsvang Skole 627006
Abild Skole, Tønder 541001
Agedrup Skole, Agedrup 461001
Aulby Skole 445001
Avedøre Skole, Hvidovre 167009
Bakkeskolen 715001
Ballum Skole, Bredebro 505001
Bankagerskolen 615015
Birkelundskolen 165008
Bogense Skole, Bogense 423001
Centerklasserne 615020
Dagnæsskolen 615002
Den Lille Skole 159015
Døstrup Skole, Skærbæk 531002
Dyhrs Skole, Slagelse 333014
Egebjergskolen 615003
Egedalsskolen, Kokkedal 227004
Farsø Efterskole, Eftersk. ved Risgårde Bredning 809301
Flakkebjerg Efterskole 311301
Frederikssund Private Realskole 209005
Hadbjerg Skole, Hadsten 709003
Hattingskolen 615005
H.C. Andersen Skolen, Odense NØ 461075
Hjerm Skole, Hjerm 671002
Holbæk Lille Skole, Holbæk 315017
Højboskolen, Hørning 715003
Hørby Ungdomsskole 847301
Holmeskolen, Tønder 541007
Holmebækskolen, Herfølge 259015
Holmegårdsskolen, Karlebo 227003
Holmegårdskolen Hjørring 821004
Jejsing Skole, Tønder 541002
Johannesskolen, Frederiksberg 147034
Klostermarksskolen, Ålborg 851051
Kolding Friskole, Kolding 621024
Sdr Kongerslev Skole, Kongerslev 837005
Kragelund Efterskole, Løsning 613301
Langå Skole 717002
Langmarkskolen, Horsens 615007
Langskov Skole, Tørring 627002
Lindegårdsskolen, Lyngby 173006
Lindved Skole, Vejle 627001
Lynghøjskolen 265008
Marie Mørks Skole, Hillerød 219010
Møllebakkeskolen 391002
Møgeltønder Skole, Tønder 541003
Mou Skole, Storvorde 837003
Munkekærskolen, Solrød Strand 269007
Munkholmskolen 717004
Nordgårdsskolen 265016
P-75 Skolen, Lyngby 173020
Parkskolen, Struer 671009
Rathlouskolen 727011
Rønde Efterskole, Rønde 739300
Rask Mølle Skole, Rask Mølle 627003
Skovvangskolen, Hammel 711001
Slagslunde Skole, Stenløse 235004
Søndermarkskolen, Horsens 615009
Søndersøskolen, Værløse 189003
Sønderup Skole 845005
Sprogcentret Vejle/Fredericia, Vejle 631033
Skærbæk Kommuneskole, Skærbæk 531005
Stensballeskolen 615011
Stubbekøbing Skole 391003
Terslev Sogneskole 313005
Thyborøn Skole, Thyborøn 673002
Tofthøjskolen, Storvorde 837006
Familieinstitutionen Topshøj 335990
Tørring Skole, Tørring 627004
Ungdomscenteret i Glostrup 161210
Uldum Skole 627005
Vester Vamdrup Skole, Vamdrup 629001
Veksø Skole, Veksø Sjælland 235007
Vig Skole, Vig 343007
Visby Skole, Bredebro 505005
Vodder Skole, Skærbæk 531006
Vridsløselille Skole 165005
10.klasse-centret, Horsens 615029
Åbenrå Friskole 545011
Abildgårdskolen 461039
Assentoftskolen 747002
Bakkeskolen 615025
Baunebjergskolen 208004
Bedsted Skole 521001
Bobjergskolen 305002
Dragen 515027
Skolen på Duevej 147007
Heldagsskolen Ellekilde 183010
Endelave Skole 615004
Favrdalskolen 515019
Fjordvang Ungdomsskole 667300
Frøslev-Padborg Skole 503002
Ny Hollænderskolen 147044
Frisholm Skole 749003
Gjessø Skole 749002
Glesborg Skole 725004
Glim Skole 261003
Grevinge Centralskole 305005
Sydgrønlands Gymnasiale Skole 917001
Hadsten Skole 709001
Halk Skole 515001
Hanstholm Skole 765001
Helsinge Skole 215002
Hjørring Friskole 821017
Hjortebroskolen 515004
Højby Skole 343002
Højstrupskolen 461011
Hoptrup Skole 515003
Hundelev Centralskole 829001
Hyldagerskolen 165006
Jetsmark Centralskole 835003
Klitmøller Centralskole 765002
Kornmod Realskole 743015
Kragelund Skole 743003
Låsby Skole 737003
Lumby Skole 461016
Marstrup Skole 515005
Heldagsskolen Moltrup 515024
Næsby Skole 461018
Nr. Løgum Centralskole 521004
Nr. Snede Skole 625004
Nyrupskolen 323001
Ørnhøj Skole 677006
Osted Skole 261002
Peder Syv Skolen 263002
Risingskolen 461022
Røsnæs Skole 323004
Sæby skole 847003
Sæbygårdskolen 847010
Sct Hans Skole 461024
Sejs Skole 743010
Skolen ved Bulowsvej 147008
Skolen i Skibby 229006
Sprogcenter Nordsjælland, Frederikssund afd. A00573
Sprogcenter Nordsjælland, Helsingør afd. A00574
Sprogcenter Nordsjælland, Hillerød afd. 219023
Sprogcenter Nordsjælland 219023
Spurvelundskolen 461028
Stige Skole 461029
Tirstrup Idrætsefterskole 701302
Tølløse Centralskole 345004
Tornbjerg Skole 461077
Trællerupskolen 261004
Silkeborg Ungdomsskole 743211
Skolen ved Søerne 147052
Vilstrup Skole 515010
Vonsbæk Skole 515011
Ålholm Skole 101076
Amager Fælled Skole 101174
Bavnehøj Skole 101062
Bellahøj Skole 101011
Bispebjerg Skole 101026
Blågårdskolen 101010
Brønshøj Skole 101012
Christianshavns Skole 101047
Center for Informatik 101299
Den Classenske Legatskole 101001
Dyveke Skolen 101049
Ellebjerg skole 101063
Enghave Plads Skole 101064
Engskolen 101098
Frederikssundsvejens Skole 101013
Frederiksgård Skole 101094
Frejaskolen 101538
Furesøkolonien 205151
Gerbrandskolen 101051
Grøndalsvængets skole 101015
Grundtvigskolen 101029
Hanssted Skole 101070
Havremarkens Skole 101007
Heibergskolen 101537
Hellig Kors Skole 101008
Heimdalsgades Overbygningsskole 101536
Hillerødgades Skole 101016
Højdevangens Skole 101052
Holbergskolen 101030
Husum Skole 101017
Hyltebjerg Skole 101018
Jagtvejens Skole 101009
Kallehave Strand 208006
Katrinedals Skole 101019
Kildevældeskolen 101151
Kirkebjerg skole 101020
Kirsebærhavens Skole 101071
Klostervængets Skole 101045
Korsager Skole 101021
Langelinieskolen 101175
Lundehusskolen 101138
Lykkebo Skole 101072
Matthæusgades Skole 101067
Nyboder skole 101003
Vesterbro ny skole 101572
Øster Farimagsgades Skole 101043
Oehlenschlægersgades Skole 101069
Øresundsskolen 101525
Østrigsgades Skole 101058
Peder Lykke Skolen 101060
Petervedelsgade Skole 900002
Pluto Testskole 900001
Rådmandsgades Skole 101034
Randersgades Skole 101039
Rødkilde skole 101022
Sankt Annæ Gymnasiums Grundskole 101158
Sjællandsgades Skole 101035
Skolen i Charlottegården 101093
Skolen på Kastelsvej 101164
Skolen ved Sundet 101053
Skolen i Ryparken 101563
Skolen på Islands brygge 101059
Sønderbro Skole 101050
Sølvgades Skole 101005
Sortedamskolen 101157
Stevnsgades Skole 101037
Strandparkskolen 101908
Strandvejsskolen 101041
Sundbyøster Skole 101055
Sundpark Skole 101056
Terrasserne 208006
Tingbjerg skole 101023
UIU - Ungdomsskolen i Utterslev 101168
Utterslevskole 101540
Valby Skole 101074
Vanløse Skole 101024
Vigerslev Allés Skole 101075
Vibenshus Skole 101042
Voldparkens Skole 101025

Sidst ændret af OWI den 18-08-2005

   * Problemer med personaleimport ...
   * test
   * Genaktivering af webtjenester
   * Til de få der stadig har en lo...
   * Hastende systemarbejde på Svaf...
   * SkoleIntra opdatering til vers...
   * Driften er normal igen
   * Opgradering til version 4.6.0
   * Skoleintra:
   * Plan for systemarbejder i juli...
   * Opdatering til SkoleIntra vers...
   * SkoleIntra oprulningen 2008 - ...
   * Systemarbejder i perioden 5 ti...
   * Nidhug5 og Nidhug8 databaser f...
   * Systemarbejde på Svafnir2
   * Nidhug7 flyttes til svafnir2 NU
   * Systemarbejde afsluttet kl. 19...
   * Systemarbejde fredag d. 28/3 k...
   * AFLYST - Flytninger den 7 og ...
   * Flytning af ratatosk 7 den 24 ...
   * Ældre nyheder...
   *